Deschidere perioada de înscrieri pentru anul şcolar 2017-2018

Stimaţi părinţi,
Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti deschide perioada de înscrieri pentru clasele a- IX-a.
Dupa cum ştiţi, Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti este unul dintre liceele de top la nivel naţional, iar absolvenţii nostri sunt admişi în fiecare an la universităţi prestigioase din România şi din afara ţarii pentru a-şi continua studiile în diverse domenii de activitate.
Începând din clasa a-IX-a, în funcţie de aptitudini şi abilităţi, elevii îşi pot alege direcţia de dezvoltare, optând pentru una dintre specializările următoare:
– Matematică-Informatică (profil Real)
– Ştiinţe ale Naturii (profil Real)
– Filologie (profil Uman)
Noul Campus al Liceului Internaţional de Informatică Bucureşti asigură nu doar o atmosferă propice de studiu și pregătire pentru olimpiadele și concursurile naționale și internationale, dar creează și un mediu optim de interacțiune multiculturală, socializare, dezvoltare a aptitudinilor artistice.
Din anul scolar 2017-2018 va asteptam si in Campusul Colentina!
Cele mai importante avantaje sunt:
 Prima școală din România care a introdus în cadrul orelor de informatică, curs de robotică
 Consiliere în carieră pentru Universitățile din străinătate
 Promovează activitățile de voluntariat cu ajutorul Parteneriatelor/Consiliul Elevilor
 Predarea în limba engleză a anumitor materii (matematică, informatică, fizică, chimie şi biologie)
 Promovarea unui mediu cald între elevi-profesori-părinți
 Clase cu 20 elevi
 Pregătire suplimentară la toate materiile
 Îndrumarea elevilor către concursuri şi olimpiade
 Oferta bogată de cluburi şi activităţi extracurriculare
 Comunicarea permanentă cu părinţii şi catalogul virtual
 Asistență medicală permanentă
 Masă şi transport
Pentru înscrieri sau alte detalii legate de oferta educaţională a ICHB va rugăm să luaţi legătura cu dna. Alina Farcaș pe adresa de e-mail alina@ichb.ro sau la telefon 0754.331.784.
Vă mulţumim și vă așteptăm cu drag!