2016-20172015-20162014-20152013-20142012-20132011-20122009-20102008-20092007-20082006-20072005-20062004-20052003-20042002-20032001-20022000-20011999-20001998-19991997-1998

Nr.

Numele si Prenumele

Olimpiada

Premii

Disciplina

1

Radu Razvan Octavian

Asian Physics Olympiad (AphO)

Aur

Fizica

2

Cotrut Petru

European Physics Olympiad

Aur

Fizica

3

Cotrut Petru

International Physics Olympiad

Aur

Fizica

4

Dragulescu Anca

International Physics Olympiad

Aur

Fizica

5

Radu Razvan Octavian

International Physics Olympiad

Aur

Fizica

6

Andrei Cosmin

Tuymaada Multidisciplinary Olympiad

Aur

Fizica

7

Simon Sebastian Mihai

Junior Balkan Mathematical Olympiad

Aur

Matematica

8

Tran Bach Nguyen

Junior Balkan Mathematical Olympiad

Aur

Matematica

9

Dima Alexandra

International Chemistry Olympiad

Aur

Chimie

10

Cotrut Petru

Asian Physics Olympiad (AphO)

Argint

Fizica

11

Dragulescu Anca

Asian Physics Olympiad (AphO)

Argint

Fizica

12

Andrei Cosmin

European Physics Olympiad

Argint

Fizica

13

Eftime Andrei

European Physics Olympiad

Argint

Fizica

14

Predoiu Silviu

European Physics Olympiad

Argint

Fizica

15

Dolteanu Stefan

Tuymaada Multidisciplinary Olympiad

Argint

Fizica

16

Doica Mihnea Gabriel

Balkan Mathematical Olympiad

Argint

Matematica

17

Cuturela Lenca

European Girls Mathematical Olympiad

Argint

Matematica

18

Teodorescu Ioana Alexandra

European Girls Mathematical Olympiad

Argint

Matematica

19

Doica Mihnea Gabriel

International Mathematics Olympiad

Argint

Matematica

20

Tudose Stefan

International Mathematics Olympiad

Argint

Matematica

21

Mărginean Andrei Theodore

Junior Balkan Mathematical Olympiad

Argint

Matematica

22

Pantea Andrei Tiberiu

Junior Balkan Mathematical Olympiad

Argint

Matematica

23

Craescu Cristina

Tuymaada Multidisciplinary Olympiad

Argint

Chimie

24

Ungureanu Daniel

Tuymaada Multidisciplinary Olympiad

Argint

Chimie

25

Moroianu Theodor Pierre

Balkan Olympiad in Informatics

Argint

Informatica

26

Constantinescu Andrei Costin

Central European Olympiad in Informatics

Argint

Informatica

27

Mirica  Matei Mihai

European Junior Olympiad in Informatics

Argint

Informatica

28

Moroianu Theodor Pierre

Tuymaada Multidisciplinary Olympiad

Argint

Informatica

29

Ciocan Antonie

Balkan Mathematical Olympiad

Bronz

Matematica

30

Constantinescu Andrei Costin

International Olympiad in Informatics

Bronz

Informatica

Nr. Numele si Prenumele Olimpiada Premii Disciplina
1 Iliescu Andrei International Chemistry Olympiad Aur Chimie
2 Dima Alexandra International Chemistry Olympiad Argint Chimie
3 Constantinescu Andrei Costin International Olympiad in Informatics Argint Informatica
4 Marian Darius Central European Informatics Olympiad Aur Informatica
5 Radu Ana Maria European Girls Mathematical Olympiad Bronz Matematica
6 Cuturela Lenca European Girls Mathematical Olympiad Argint Matematica
7 Dima Clara Maria European Girls Mathematical Olympiad Argint Matematica
8 Cobzaru Raluca European Girls Mathematical Olympiad Argint Matematica
9 Teodorescu Ioana Alexandra European Girls Mathematical Olympiad Argint Matematica
10 Andronache Teodor Andrei Balcan Mathematics Olympiad Aur Matematica
11 Plopeanu Tudor Balcan Mathematics Olympiad Argint Matematica
12 Cobzaru Raluca Balcan Mathematics Olympiad Bronz Matematica
13 Nicolae Ioan Andrei Junior Balcan Mathematics Oympiad Argint Matematica
14 Constantinescu Andrei Costin Balcan Informatics Olympiad Aur Informatica
15 Andronache Teodor Andrei International Mathematics Olympiad Argint Matematica
16 Plopeanu Tudor International Mathematics Olympiad Bronz Matematica
17 Cretu Tudor Asian Physcis Olympiad Aur Fizica
18 Eniceicu Stefan Asian Physcis Olympiad Aur Fizica
19 Raduc Andrei Asian Physcis Olympiad Argint Fizica
20 Raveanu Robert Asian Physcis Olympiad Argint Fizica
21 Popa Ovidiu Asian Physcis Olympiad Bronz Fizica
22 Dragulescu Anca Asian Physcis Olympiad Bronz Fizica
23 Radu Razvan Octavian Asian Physcis Olympiad Bronz Fizica
24 Buica Danut Gabriel Asian Physcis Olympiad Bronz Fizica
25 Iliescu Andrei International Mendeleev Chemistry Olympiad Aur Chimie
26 Eniceicu Stefan International Physics Olympiad Aur Fizica
27 Radu Razvan Octavian International Physics Olympiad Aur Fizica
28 Raduc Andrei International Physics Olympiad Argint Fizica
29 Raveanu Robert International Physics Olympiad Argint Fizica
30 Cretu Tudor International Physics Olympiad Argint Fizica
31 Dragulescu Anca Olimpiada Pluridisciplinara “Tuymaada” Bronz Fizica
32 Cotrut Petru Olimpiada Pluridisciplinara “Tuymaada” Argint Fizica
33 Cuturela Lenca Olimpiada Pluridisciplinara “Tuymaada” Aur Matematica
34 Ungureanu Daniel Olimpiada Pluridisciplinara “Tuymaada” Bronz Chimie
35 Georgescu Laura Olimpiada Pluridisciplinara “Tuymaada” Mentiune Informatica
36 Dragulescu Anca International Astronomy Olympiad Argint Astronomie
37 Eftime Andrei International Astronomy Olympiad Bronz Astronomie
38 Andrei Cosmin International Astronomy Olympiad Bronz Astronomie
Nr. Numele si Prenumele Olimpiada Premii Disciplina
1 Diaconu Simona European Girls Mathematics Olympiad Aur Matematica
2 Ivan Maria Romina European Girls Mathematics Olympiad Argint Matematica
3 Eniceicu Dan Stefan Asian Physics Olympiad Aur Fizica
4 Cretu Tudor Asian Physics Olympiad Aur Fizica
5 Spataru Stefan Balcan Mathematics Olympiad Aur Matematica
6 Diaconu Simona Balcan Mathematics Olympiad Argint Matematica
7 Bocanu Marius Balcan Mathematics Olympiad Aur Matematica
8 Raduc Andrei Catalin Asian Physics Olympiad Argint Fizica
9 Frunza Cristian Asian Physics Olympiad Aur Fizica
10 Stanescu Malin Asian Physics Olympiad Bronz Fizica
11 Popa Ovidiu Asian Physics Olympiad Mention Fizica
12 Rugina Ileana Asian Physics Olympiad Argint Fizica
13 Gaitan Gabriel Asian Physics Olympiad Bronz Fizica
14 Marian Darius Balcan Informatics Olympiad Argint Informatica
15 Nicolae Ioan Andrei Balcan Junior Informatic Olympiad Aur Informatica
16 Dima Alexandra Earth Science Olympiad Argint Stiinta
17 Teodorescu Ioana Alexandra European Girls Mathematics Olympiad Aur Matematica
18 Cobzaru Raluca European Girls Mathematics Olympiad Bronz Matematica
19 Androne Radu Infomatrix – Computer Art Argint Proiect IT
20 Seteanu Radu Infomatrix – Computer Art Argint Proiect IT
21 Zulean Tiberiu Infomatrix – Hardware Control Argint Proiect IT
22 Chita Radu Infomatrix – Hardware Control Argint Proiect IT
23 Tudorache Ana Maria Infomatrix – Hardware Control Aur Proiect IT
24 Ojoga Miruna Infomatrix – Hardware Control Aur Proiect IT
25 Georgescu Ana Infomatrix – Robotics Mini Sumo Bronz Robotica
26 Nicolae Maria Infomatrix – Robotics Mini Sumo Bronz Robotica
27 Iliescu Andrei International Chemistry Olympiad Aur Chimie
28 Andronache Theodor Andrei International Mathematics Olympiad Argint Matematica
29 Eniceicu Dan Stefan International Olympiad on Astronomy and Astrophysics Argint Astronomie si Astrofizica
30 Cretu Tudor International Olympiad on Astronomy and Astrophysics Argint Astronomie si Astrofizica
31 Radu Razvan Octavian International Olympiad on Astronomy and Astrophysics Bronz Astronomie si Astrofizica
32 Diaconu Simona International Mathematics Olympiad Aur Matematica
33 Bocanu Marius Ioan International Mathematics Olympiad Argint Matematica
34 Dragulescu Anca International Olympiad on Astronomy and Astrophysics Bronz Astronomie si Astrofizica
35 Spataru Stefan International Mathematics Olympiad Argint Matematica
36 Raduc Andrei Catalin International Olympiad on Astronomy and Astrophysics Bronz Astronomie si Astrofizica
37 Cretu Tudor International Physics Olympiad Aur Fizica
38 Frunza Cristian International Physics Olympiad Argint Fizica
39 Eniceicu Dan Stefan International Physics Olympiad Aur Fizica
40 Rugina Ileana International Physics Olympiad Bronz Fizica
41 Radu Razvan Octavian International Physics Olympiad Argint Fizica
42 Harsan Marius Valentin International Olympiad in Informatics Argint Informatica
43 Sandru Vlad International Turkish Language Olympiad Aur Lb. Turca
44 Romosan Sorina International Turkish Language Olympiad Argint Lb. Turca
45 Nae Calin ISWEEEP Aur Proiect mediu
46 Popescu Mihai ISWEEEP Aur Proiect mediu
47 Nitu Iuliana Camelia International Olympiad on Astronomy and Astrophysics Bronz Astronomie si Astrofizica
48 Iliescu Andrei Mendeleev Chemistry Olympiad Aur Chimie
49 Anghel Anca Shumen Informatics Contest Argint Informatica
50 Enache Adelina Shumen Informatics Contest Bronz Informatica
51 Enescu Tudor Shumen Informatics Contest Bronz Informatica
52 Velicu Maria Yakutsk Multidisciplinary Olympiad Argint Chimie
53 Doica Mihnea Gabriel Yakutsk Multidisciplinary Olympiad Bronz Matematica
54 Gavrilescu Marius Shumen Informatics Contest Bronz Informatica
55 Marian Darius Yakutsk Multidisciplinary Olympiad Aur Informatica
56 Raveanu Iulian Robert Yakutsk Multidisciplinary Olympiad Argint Fizica
57 Popa Ovidiu Yakutsk Multidisciplinary Olympiad Argint Fizica
58 Harsan Marius Valentin Central European Informatics Olympiad Argint Informatica
Numele si Prenumele Olimpiada Premii Disciplina
1 Eniceicu Dan Stefan Asian Physics Olympiad Argint Fizica
2 Cretu Tudor Asian Physics Olympiad Argint Fizica
3 Frunza Cristian Asian Physics Olympiad Argint Fizica
4 Rugina Ileana Asian Physics Olympiad Mentiune Fizica
5 Gheorghe Mihai Dan Balcan Informatics Olympiad Argint Informatica
6 Mihalcu Alexandru Balcan Junior Mathematics Olympiad Aur Matematica
7 Spataru Stefan Balcan Mathematics Olympiad Aur Matematica
8 Musca Paul-Gabrıel Balcan Mathematics Olympiad Argint Matematica
9 Bocanu Marius-Ioan Balcan Mathematics Olympiad Argint Matematica
10 Bud Viorel-Andrei Balcan Mathematics Olympiad Argint Matematica
11 Andronache Teodor-Andrei Balcan Mathematics Olympiad Bronz Matematica
12 Posdarascu Eugenie Daniel Central European Olympiad in Informatics Bronz Informatica
13 Filip Maria Andreea D. Mendeleev International Chemistry Olympiad Aur Chimie
14 Iliescu Andrei D. Mendeleev International Chemistry Olympiad Aur Chimie
15 Diaconu Simona European Girls Math Olympiad Aur Matematica
16 Magalie Andreea European Girls Math Olympiad Argint Matematica
17 Pripoae Silvia European Girls Math Olympiad Argint Matematica
18 Ivan Maria Romina European Girls Math Olympiad Bronz Matematica
19 Cretu Tudor European Union Science Olympiad Aur Stiinte
20 Raveanu Robert European Union Science Olympiad Aur Stiinte
21 Popescu Mihai Genius Science Olympiad Aur Stiinte
22 Nae Calin Genius Science Olympiad Aur Stiinte
23 Androne Radu International Dreamline Design Contest Bronz
24 Surugiu Rares International Dreamline Design Contest Bronz
25 Gheorghe Mihai International Informatics Olympiad Bronz Informatica
26 Neacsu Vlad Andrei International Linguistics Olympiad Mentiune
27 Spataru Stefan International Mathematics Olympiad Aur Matematica
28 Bud Viorel-Andrei International Mathematics Olympiad Argint Matematica
29 Musca Paul-Gabrıel International Mathematics Olympiad Argint Matematica
30 Diaconu Simona International Mathematics Olympiad Argint Matematica
31 Andronache Teodor-Andrei International Mathematics Olympiad Argint Matematica
32 Turcu Denis International Olympiad on Astronomy and Astrophysics Aur Astronomie si Astrofizica
33 Cretu Tudor International Olympiad on Astronomy and Astrophysics Aur Astronomie si Astrofizica
34 Craciun Iustina International Olympiad on Astronomy and Astrophysics Aur Astronomie si Astrofizica
35 Cuceu Andrei International Olympiad on Astronomy and Astrophysics Aur Astronomie si Astrofizica
36 Raduc Andrei International Olympiad on Astronomy and Astrophysics Aur Astronomie si Astrofizica
37 Eniceicu Dan Stefan International Olympiad on Astronomy and Astrophysics Argint Astronomie si Astrofizica
38 Miritescu Catalina International Olympiad on Astronomy and Astrophysics Argint Astronomie si Astrofizica
39 Frunza Cristian International Physics Olympiad Aur Fizica
40 Eniceicu Dan Stefan International Physics Olympiad Aur Fizica
41 Turcu Denis International Physics Olympiad Argint Fizica
42 Cretu Tudor International Physics Olympiad Argint Fizica
43 Gaitan Gabriel International Physics Olympiad Bronz Fizica
44 Itu Andreea International Turkish Language Olympiad Aur Lb. Turca
45 Posarlie Maria International Turkish Language Olympiad Aur Lb. Turca
46 Echipa de dansuri populare International Turkish Language Olympiad Aur
47 Muhammed Emin Unal International Turkish Language Olympiad Argint Lb. Turca
48 Mitescu Victor Gabriel International Turkish Language Olympiad Argint Lb. Turca
49 Gavrilescu Marius International Young Inventors Project Olympiad Argint
50 Anghel Daniel Shumen Informatics Contest Aur Informatica
51 Gheorghe Mihai Dan Shumen Informatics Contest Aur Informatica
52 Posdarascu Eugenie Daniel Shumen Informatics Contest Aur Informatica
53 Patrascanu Casian Shumen Informatics Contest Argint Informatica
54 Marian Darius Yakutsk Multidisciplinary Olympiad Aur Informatica
55 Iliescu Andrei Yakutsk Multidisciplinary Olympiad Aur Chimie
56 Tudose Stefan Yakutsk Multidisciplinary Olympiad Argint Matematica
57 Lucescu Theodor Yakutsk Multidisciplinary Olympiad Argint Matematica
57 Raduc Andrei Yakutsk Multidisciplinary Olympiad Argint Fizica
57 Stanescu Malin Yakutsk Multidisciplinary Olympiad Argint Fizica
No Olympiads – Contest 2012/2013 Place Awards Full Name 
1 EGMO(EUROPEAN GIRLS MATH OLIMPYAD Luxemburg ARGINT Andreea Magalie
2 EGMO(EUROPEAN GIRLS MATH OLIMPYAD Luxemburg ARGINT Silvia Pripoae
3 EGMO(EUROPEAN GIRLS MATH OLIMPYAD Luxemburg AUR Diaconu Simona
4 INTERNATIONAL TURKISH LANGUAGE OLYMPIAD Turkey AUR Ciouca Tiberiu
5 INTERNATIONAL TURKISH LANGUAGE OLYMPIAD Turkey AUR Ionita Diana
6 INTERNATIONAL TURKISH LANGUAGE OLYMPIAD Turkey AUR Radu Tırca
7 OLIMPIADA INTERNAȚIONALĂ DE ASTRONOMIE Lithuania ARGINT Raduc Andrei
8 OLIMPIADA INTERNAȚIONALĂ DE ASTRONOMIE Lithuania BRONZ Trifa Sebastian
9 OLIMPIADA INTERNAȚIONALĂ DE ASTRONOMIE Lithuania BRONZ Turcu Denis
10 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE ASTRONOMIE SI ASTROFIZICA Greece ARGINT Cuceu Andrei
11 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE ASTRONOMIE SI ASTROFIZICA Greece AUR Craciun Iustina
12 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE ASTRONOMIE SI ASTROFIZICA Greece AUR Turcu Denis
13 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE ASTRONOMIE SI ASTROFIZICA Greece BRONZ Miritescu Catalina
14 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE BIOLOGIE Switzerland BRONZ Baran Oana
15 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE CHIMIE Russia ARGINT Filip Maria Andreea
16 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE CHIMIE “D MENDELEEV” Uzbekistan AUR Andreea Filip
17 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE FIZICA Denmark ARGINT Ciobanu Tudor
18 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE FIZICA Denmark ARGINT Dumitru Sebastian
19 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE FIZICA Denmark ARGINT Turcu Denis
20 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE FIZICA Denmark AUR Andronic Cristian
21 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE FIZICA Denmark AUR Frunza Cristian
22 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE INFORMATICA Australia AUR Gavrila Vlad
23 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE MATEMATICA Columbia ARGINT Bocanu Marius
24 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE MATEMATICA Columbia ARGINT Spataru Stefan
25 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE MATEMATICA Columbia BRONZ Bud Viorel
26 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE MATEMATICA Columbia BRONZ Tran Bach Hai
27 OLIMPIADA INTERNAȚIONALĂ STIINTELE PĂMÂNTULUI India ARGINT Iliescu Andrei
28 SHUMEN INFORMATICS CONTEST Bulgaria ARGINT Gavrila Vlad
29 SHUMEN INFORMATICS CONTEST Bulgaria ARGINT Patrascanu Casian
30 SHUMEN INFORMATICS CONTEST Bulgaria AUR Anghel Daniel Constantin
31 SHUMEN INFORMATICS CONTEST Bulgaria AUR Gheorghe Mihai Dan
32 SHUMEN INFORMATICS CONTEST Bulgaria AUR Posdarascu Eugenie Daniel
33 YAKUTIA MULTIDISCIPLINARY OLYMPIAD Yacutistan ARGINT Nicolaescu Horia
34 YAKUTIA MULTIDISCIPLINARY OLYMPIAD Yacutistan AUR Diaconu Simona
35 YAKUTIA MULTIDISCIPLINARY OLYMPIAD Yacutistan AUR Musca Paul
36 YAKUTIA MULTIDISCIPLINARY OLYMPIAD Yacutistan BRONZ Magalie Andreea
No Olympiads – Contest    2011/2012 Awards Full Name 
1 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE FIZICA ARGINT ANDRONIC DAN CRSTIAN
2 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE FIZICA ARGINT CIOBANU TUDOR
3 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE FIZICA ARGINT DUMITRU SEBASTIAN FLORIN
4 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE FIZICA BRONZ RAILEANU ROBERTA
5 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE MATEMATICA ARGINT DRAGOI OCTAV
6 OLIMPIADA BALCANICA DE MATEMATICA AUR DRAGOI OCTAV
7 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE MATEMATICA ARGINT IVANOVICI STEFAN
8 OLIMPIADA BALCANICA DE MATEMATICA ARGINT IVANOVICI STEFAN
9 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE MATEMATICA ARGINT TAMAS IOANA MARIA
10 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE MATEMATICA PENTRU ELEVE ARGINT TAMAS IOANA MARIA
11 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE MATEMATICA BRONZ SPATARU STEFAN
12 OLIMPIADA BALCANICA DE MATEMATICA AUR SPATARU STEFAN
13 OLIMPIADA DE INFORMATICA A EUROPEI CENTRALE AUR BUDAU ADRIAN
14 BALCANIADA DE MATEMATICA PENTRU JUNIORI AUR ANDRONACHE TEODOR ANDREI
15 OLIMPIADA DE INFORMATICA A EUROPEI CENTRALE AUR GAVRILA VLAD
16 OLIMPIADA DE INFORMATICA A EUROPEI CENTRALE ARGINT STAN SERBAN ANDREI
17 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE STIINTE A UNIUNII EUROPENE AUR FILIP MARIA ANDREEA
18 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE CHIMIE ARGINT FILIP MARIA ANDREEA
19 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE STIINTE A UNIUNII EUROPENE AUR MIRITESCU CATALINA ANA
20 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE ASTRONOMIE SI ASTROFIZICA- CONCURS INDIVIDUAL AUR MIRITESCU CATALINA ANA
21 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE ASTRONOMIE SI ASTROFIZICA- CONCURS PE ECHIPE BRONZ MIRITESCU CATALINA ANA
22 OLIMPIADA BALCANICA DE MATEMATICA ARGINT TRAN BACH HAI
23 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE ASTRONOMIE SI ASTROFIZICA- CONCURS INDIVIDUAL BRONZ CONSTANTIN ANA MARIA
24 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE ASTRONOMIE SI ASTROFIZICA- CONCURS PE ECHIPE BRONZ CONSTANTIN ANA MARIA
25 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE ASTRONOMIE SI ASTROFIZICA- CONCURS INDIVIDUAL BRONZ CRACIUN IUSTINA
26 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE ASTRONOMIE SI ASTROFIZICA- CONCURS PE ECHIPE BRONZ CRACIUN IUSTINA
27 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE LIMBA TURCA BRONZ TEHRANI MADALINA
28 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE LIMBA TURCA BRONZ TUG SURA
29 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE CHIMIE AUR BACAUANU VLAD
30 OLIMPIADA INTERNATIONALA PLURIDISCIPLINARA- TUYMADAA(INFORMATICA) AUR GHEORGHE MIHAI DAN
31 OLIMPIADA BALCANICA DE INFORMATICA ARGINT GHEORGHE MIHAI DAN
32 OLIMPIADA INTERNATIONALA PLURIDISCIPLINARA- TUYMADAA(INFORMATICA) ARGINT POSDARASCU EUGENIE DANIEL
33 OLIMPIADA BALCANICA DE INFORMATICA ARGINT POSDARASCU EUGENIE DANIEL
34 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE MATEMATICA PENTRU ELEVE AUR DIACONU SIMONA
35 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE MATEMATICA PENTRU ELEVE ARGINT MAGALIE ANDREEA
36 OLIMPIADA INTERNATIONALA PLURIDISCIPLINARA- TUYMADAA(MATEMATICA) ARGINT MAGALIE ANDREEA
37 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE LIMBA TURCA MENTIUNE GRAJDAN DARIA
38 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE LIMBA TURCA MENTIUNE DUMITRU ANA
39 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE LIMBA TURCA MENTIUNE CIUBOTARU STEFAN
40 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE INFORMATICA AUR GAVRILA LAD
41 OLIMPIADA INTERNATIONALA DE INFORMATICA AUR BUDAU ADRIAN
No Olympiads – Contest Place Awards Full Name 
1  Yakutia Multidisciplinary Olympiad – Physics Yacutistan Bronz Cristea-Platon Tudor
1  Yakutia Multidisciplinary Olympiad – Physics Yacutistan Bronz Raileanu Roberta
3 International Physics Olympiad IPhO Yacutistan Bronz Zelko Ioana
4 International Physics Olympiad IPhO Yacutistan Silver Constantin Marius
5  Yakutia Multidisciplinary Olympiad – Informatics Yacutistan Calificati Stan Serban
6  Yakutia Multidisciplinary Olympiad – Informatics Yacutistan Calificati Mocan Cezar
7  Central European Olympiad in Informatics Yacutistan Calificati Ionescu Victor
8  Central European Olympiad in Informatics Yacutistan Calificati Gavrila Vlad
9  Central European Olympiad in Informatics Yacutistan Calificati Tataroiu Bogdan
10 Balkan Olympiads in Informatics – Juniori Yacutistan Calificati Gheorghe Mihai
11 Balkan Olympiads in Informatics – Juniori Valcea Romania Silver Posdarascu Daniel
12 Balkan Olympiads in Mathematics – Juniori Valcea Romania Silver Anghel Daniel
13 Balkan Olympiads in Mathematics – Juniori Valcea Romania Silver Frasineanu Vlad
14 Balkan Olympiads in Mathematics – Juniori Valcea Romania Silver Magalie Andreea
15 Balkan Olympiads in Mathematics – Juniori Valcea Romania Silver Nicolaescu Horia
16 Balkan Olympiads in Mathematics – Juniori Valcea Romania Silver Pripoaie Silvia
17 Balkan Olympiads in Mathematics – Juniori Valcea Romania Gold Tran Bach Hai
18  Yakutia Multidisciplinary Olympiad – Mathematics Yacutistan Silver Tiba Marius
19  Yakutia Multidisciplinary Olympiad – Mathematics Yacutistan Gold Dragoi Octav
20  Yakutia Multidisciplinary Olympiad – Mathematics Yacutistan Bronz Tamas Ioana
21 IMO – International Mathematics Olympiad Astana Kazakhstan Gold Ivanovici Stefan
22 IMO – International Mathematics Olympiad Astana Kazakhstan Bronz Chindea Filip Andrei
23 Balkan Olympiads in Mathematics Chisinau, Rep.Moldova Gold Dragoi Octav
24 Balkan Olympiads in Mathematics Chisinau, Rep.Moldova Silver Chindea Filip Andrei
25 Balkan Olympiads in Mathematics Chisinau, Rep.Moldova Silver Ivanovici Stefan
No Olympiads – Contest Place Awards Full Name 
1 Balkan Olympiads in Informatics Shumen, Bulgaria Gold Gavrila Vlad
2 Balkan Olympiads in Informatics Shumen, Bulgaria Silver Gheorghe Mihai Dan
3 Balkan Olympiads in Informatics Shumen, Bulgaria Bronze Stan Serban Andrei
4 Balkan Olympiads in Informatics Shumen, Bulgaria Bronze Savin Tiberiu
5 International Olympiad in Astronomy Hanzou, China Silver Manca Alberto
6 International Olympiad in Astronomy Hanzou, China Bronze Zelko Ioana
7 International Olimpiad in Astrophysics and Astronomy Teheran, Iran Gold Constantin Marius
8 International Olimpiad in Astrophysics and Astronomy Teheran, Iran Gold Zelko Ioana
9 The International Olympiad in Informatics (IOI) Bulgaria Gold Gheorghe Cosmin
10 The International Olympiad in Informatics (IOI) Bulgaria Gold Tataroiu Bogdan Cristian
11 The International Olympiad in Informatics (IOI) Bulgaria Silver Dragus Marius Ioan
12 Int’l Turkish Olympiads Ankara, Turcia Silver Oguzhan Yuksel
13 Int’l Turkish Olympiads Ankara, Turcia Bronze Solomon Matei
14 International Mathematics Olympiad Germany Gold Persu Madalina
15 International Mathematics Olympiad Germany Silver Bozgan Francisc
16 International Mathematics Olympiad Germany Silver Deneanu Andrei
17 International Mathematics Olympiad Germany Bronze Tiba Marius
18 International Physics Olympiad IPhO Mexico Gold Constantin Marius
19  Central European Olympiad in Informatics Romania Silver Gheorghe Cosmin
20  Central European Olympiad in Informatics Romania Silver Tataroiu Bogdan Cristian
21  Central European Olympiad in Informatics Romania Silver Dragus Marius Ioan
22  Central European Olympiad in Informatics Romania Silver Stan Serban Andrei
23  Yakutia Multidisciplinary Olympiad – Mathematics Yakutia Gold Dragoi Octav
24  Yakutia Multidisciplinary Olympiad – Mathematics Yakutia Gold Ivanovici Stefan
25  Yakutia Multidisciplinary Olympiad – Informatics Yakutia Gold Pripoae Anton Teodor
26 Balkan Mathematics Olympiad Serbia Silver Persu  Madalina Elena
27 Balkan Mathematics Olympiad Serbia Bronze Andrei Deneanu
28 Infomatrix 2009 Romania Gold Mihai Anca
29 Infomatrix 2009 Romania Gold Cosmin Gorgovan
30 Infomatrix 2009 Romania Gold Ruse Dan Andrei
31 Infomatrix 2009 Romania Gold Amariei Cornel
32 Infomatrix 2009 Romania Gold Teodora Radulescu
33 Infomatrix 2009 Romania Gold Manca Alberto
34 Infomatrix 2009 Romania Gold Meyrem Bulucek
35 Skills @Work International Challenge Bulgaria First Prize for teams Manca Alberto
36 Robot Challenge 2009 Austria Bronz Amariei Cornel
37 International Computer Project Olympiad 2008 Turkmenistan Gold Amariei Cornel
No Olympiads – Contest Place Awards Full Name 
1 Balkan Olympiad in Informatics (BOI) Macedonia Gold Rusu Victor
2 Balkan Olympiad in Informatics (BOI) Macedonia Silver Simion Alexandru
3 Balkan Olympiad in Informatics (BOI) Macedonia Bronze Tandrau Alexandru
4 International Astronomy Olympiad Italy Gold Constantin Marius
5 International Junior Science Olympiad Taipei Taiwan Gold Constantin Marius
6 Balkan Mathematics Olympiad Albania Silver Dumitrescu Mihai Eugen
7 Balkan Mathematics Olympiad Albania Silver Ivanovici Stefan
8 Balkan Mathematics Olympiad Albania Silver Persu Madalina
9 International Mathematics Olympiad Madrid, Spain Silver Ilie Livia Alexandra
10 International Mathematics Olympiad Madrid, Spain Silver Chindea Filip Andrei
11 International Mathematics Olympiad Madrid, Spain Silver Persu Madalina
12 International Mathematics Olympiad Madrid, Spain Bronze Dumitrescu Mihai Eugen
13 Junior Balkan Olympiad in Informatics Bulgaria Silver Gavrila Vlad Alexandru
14  Central European Olympiad in Informatics Dresden, Germany Silver Gheorghe Cosmin
15  Central European Olympiad in Informatics Dresden, Germany Silver Tataroiu Bogdan Cristian
16  Central European Olympiad in Informatics Dresden, Germany Silver Baltescu Paul
17 International Olympiad in Informatics Cairo, Egypt Gold Gheorghe Cosmin
18 International Olympiad in Informatics Cairo, Egypt Bronze Tataroiu Bogdan Cristian
19 International Olympiad in Informatics Cairo, Egypt Silver Baltescu Paul
20 International Astrophysics Olympiads Endonezia Mention Zelko Ioana
21  Yakutia Multidisciplinary Olympiad – Mathematics Yakutia Gold Tiba Marius
22  Int’l  Physics and Mathematics Contest in Kazahstan Kazahstan Mention Cozma Andrei
23 European Space Settlement contest NASA USA First Prize for teams Constantin Marius
24 European Space Settlement contest NASA USA First Prize for teams Bran Emanuela
25 European Space Settlement contest NASA USA Second Prize for teams Marinescu Razvan
26 International Communication Olympiad, EBIKO Ankara, Turcia Silver Medal Duma Andrei
27 International Communication Olympiad, EBIKO Ankara, Turcia Silver Medal Basno Calin
28 International Communication Olympiad, EBIKO Ankara, Turcia Silver Medal Gavril Alexandru
29  Int’l  Industrial Design contest, DREAMLINE Ankara, Turcia Bronze Ruse Dan Andrei
30 Int’l Computer Project Competition, INFOMATRIX Bucharest, Romania Gold Ruse Dan Andrei
31 Int’l Turkish Olympiads Ankara, Turcia Silver Cojocaru Ioana Valentina
32 Int’l Turkish Olympiads Ankara, Turcia Bronze Cojocaru Ioana Valentina
33 Young Inventors of Physics Sarajevo Bosnia Bronze Tudor Cristian Ciobanovski
34 Young Inventors of Physics Sarajevo Bosnia Bronze Andrei Stefan Barbu
35 Young Inventors of Physics Sarajevo Bosnia Bronze Alexandru Dan Bogaciu
36 Young Inventors of Physics Sarajevo Bosnia Silver Andrei Soloman
37 Young Inventors of Physics Sarajevo Bosnia Silver Vlad Minca Todireanu
38 Young Inventors of Physics Sarajevo Bosnia Silver Dany Chirila
39 Int’l Mathematics and Physics Contest Kazahstan Gold Deneanu Andrei Florin
40 Int’l Mathematics and Physics Contest Kazahstan Silver Bozgan Francisc Teodor
41 Int’l Mathematics and Physics Contest Kazahstan Bronze Georgescu Flavian
42 Int’l Mathematics and Physics Contest Kazahstan Bronze Zelko Ioana Alexandra
43 Int’l Mathematics and Physics Contest Kazahstan Bronze Lica Razvan
44 International Astronomy Olympiad Ukraina Silver Manca Andrei Alberto
45 International Astronomy Olympiad Ukraina Silver Constantin Marius
No Olympiads – Contest Place Awards Full Name 
1 International Olympiad in Informatics (IOI) Zagreb, Croatia Silver Gheorghe Cosmin
2 International Olympiad in Informatics (IOI) Zagreb, Croatia Silver Tataroiu Bogdan Cristian
3 International Olympiad in Informatics (IOI) Zagreb, Croatia Silver Grigorean Andrei
4 Central European Olympiad in Informatics (CEOI) Brno, Cehia Bronze Rusu Victor
5 Central European Olympiad in Informatics (CEOI) Brno, Cehia Mention Grigorean Andrei
6 Central European Olympiad in Informatics (CEOI) Brno, Cehia Mention Gheorghe Cosmin
7 Tuymada International Olympiad in Informatics Yakutia Silver Stanica Andrei
8 Balkan Olympiad in Informatics (BOI) Moldova Silver Tataroiu Bogdan Cristian
9 Balkan Olympiad in Informatics (BOI) Moldova Bronze Dragus Marius
10 Junior Balkan Olympiad in Informatics Belgrad, Serbia Gold Tataranu Vlad Bogdan
11 Junior Balkan Olympiad in Informatics Belgrad, Serbia Silver Zernoveanu Radu
12 International Mathematics Olympiad Vietnam Silver Persu Madalina
13 International Mathematics Olympiad Vietnam Silver Dumitrescu Mihail Eugen
14 International Mathematics Olympiad  Vietnam Gold Ilie Livia
15 Senior Balkan Mathematics Olympiad Greece Mention Deneanu Andrei
16 Senior Balkan Mathematics Olympiad Greece Silver Dumitrescu Mihail Eugen
17 Senior Balkan Mathematics Olympiad Greece Silver Ilie Livia
18 International Turkish Olympiad Ankara, Turkey Gold Nedelcu Cristina
19 International Turkish Olympiad Ankara, Turkey Bronze Stoian Andreea
20 International Junior Science Olympiad Brasil Silver Constantin Marius
21 International Junior Science Olympiad Brasil Bronze Zelko Ioana
No Olympiads – Contest Place Awards Full Name 
1 International Olympiad in Informatics (IOI 2006) Mexico Silver Florea Tiberiu Lucian
2 Tuymada International Olympiad in Mathematics Yakutia Gold Ilie Livia Alexandra
3 Tuymada International Olympiad in Informatics Yakutia Gold Simion Alexandru
4 Tuymada International Olympiad in Mathematics Yakutia Silver Dumitrescu Mihai Eugen
5 Tuymada International Olympiad in Informatics Yakutia Silver Gheorge Cosmin
6 Tuymada International Olympiad in Chemistry Yakutia Bronze Iosub Viorel Andrei
7 Central European Olympiad in Informatics Croatia Silver Tiberiu Lucian Florea
8 Int’l D. Mendelev Chemistry Olympiad Armenia Bronze Deneanu Dragos
9 Senior Balkan Mathematics Olympiad Cyprus Gold Dumitrescu Mihai
10 Zhautykov Int’l Mathematics Contest Kazakhstan Silver Ilie Livia
11 Zhautykov Int’l Mathematics Contest Kazakhstan Bronze Matei Vlad
No Olympiads – Contest Place Awards Full Name 
1 International Junior Science Olympiad Indonesia Silver Bara Ion Andrei
2 International Chemistry Olympiad Taiwan Bronze Maria Irina Chiriac
3 Balkan Chemistry Olympiad Gold Maria Irina Chiriac
4 International Olympiad Tuymaada (Chemistry) Russia Gold Nicolae Dragos Deneanu
5 Central European Olympiad in Informatics Bronze Stancu-Mara Sorin
6 Balkan Olympiad in Informatics Gold Stancu-Mara Sorin
7 International Olympiad Tuymaada (Informatics) Silver Stanciu Valentin
8 International Environmental Project Olympiad Turcia Bronze Martin Eliza Cristina
9 International Junior Science Olympiad Indonesia Bronze Bara Ion Andrei
10 Int’l Math Project Competition Almaty Golden Rosoiu Alexandru
11 International Environmental Project Olympiad Turcia Bronz Hantig Mihai
12 Balkan Math Olympiad Romania Bronz Banda Narcisa
No Olympiads – Contest Place Awards Full Name 
1 International Mathematics Olympiad Greece Silver Gratie Cristian
2 International Olympiad in Informatics Greece Gold Ganceanu Silviu
3 International Olympiad in Informatics Greece Bronze Stancu Mara Sorin
4 Balkan Olympiad in Informatics Bulgaria Bronze Ganceanu Silviu
5 Central European Olympiad in Informatics Poland Bronze Stancu Mara Sorin
6 Central European Olympiad in Informatics Poland Silver Mosoi Alexandru
7 Balkan Math Olympiad Bulgaria Silver Rosoi Alexandru
No Olympiads – Contest Place Awards Full Name 
1 International Chemistry Olympiad Greece Gold Tofan Daniel
2 International Math Olympiad IMO Japonia Silver Raicu Claudiu
3 International Physics Olympiad IPhO Taiwan Silver Cautun Marius
4 Balkan Math Olympiad Albania Gold Raicu Claudiu
5 International Chemistry Olympiad Russia Gold Copil Bogdan
6 International Olympiad Tuymaada (Informatics) Russia Gold Stancu Mara Sorin
7 International Physics Olympiad IPhO Taiwan Bronze Hening Alexandru
8 11th Balkan Informatics Olympiad Romania Bronze Mosoi Alexandru
No Olympiads – Contest Place Awards Full Name 
1 11th Balkan Informatics Olympiad Romania Bronze Danet Tiberiu
2 Int’l Olympiad in Informatics (IOI) South Korea Gold Dumitran Daniel
3 Int’l Mathematics Project Competition (IMPC) Kazakhstan Silver Ciungu Madalin
4 Int’l Physics Projects Competition Yakutia Bronze Hening Alexandru
5 Senior Balkan Math Olympiad Turkey Silver Raicu Claudiu
6 Int’l Mathematics Olympiad (IMO) United Kingdom Silver Raicu Claudiu
7 Int’l Chemistry Competition Yakutia Bronze Tofan Daniel
8 Central European Informatics Olympiad Slovacia Gold Dumitran Daniel
9 International Olympiad in Informatics (IOI) China Gold Dumitran Daniel
10 Int’l Mathematics Project Competitions Kazahstan Silver Popa Artur
No Olympiads – Contest Place Awards Full Name 
1 Balkanian Informatics Olympiad Albania Gold Dumitran Daniel
2 Central European Informatics Olympiad Hungary Silver Dumitran Daniel
3 Int’l Balkanian math Olympiad Iugoslavia Gold Gratie Cristian
4 Int’l Junior Math Olympiad Yakutia Silver Gratie Cristian
5 The International Physics Contest Romania Bronze Stefan Daniela
6 The International Physics Contest Romania Mentiune Granciu Florin
No Olympiads – Contest Place Awards Full Name 
1 The International Physics Contest Romania Bronze Stefan Daniela
2 The International Physics Contest Romania Mentiune Granciu Florin
3 Int’l Mathematics Project Competition (IMPC) Kazakhstan Gold Popa Arthur
4 Int’l Physics Project Competition Kazakhstan Silver Hening Alexandru
5 Central European Informatics Olympiad Romania Bronz Dumitran Daniel
6 Junior Balkan Mathematics Olympiad Iugoslavia Gold Raicu Claudiu
7 Junior Balkan Mathematics Olympiad Iugoslavia Silver Danet Tiberiu
8 International Olympiad Tuymaada (Informatics) Yakutia Gold Dumitran Daniel
9 ECIS Junior Mathematics Competition Switzeland Gold Raicu Claudiu
No Olympiads – Contest Place Awards Full Name 
1 ECIS Junior Mathematics Competition Switzeland Gold Ciungu Madalin
2 Int’l Mathematics Project Competition (IMPC) Kazakhstan Gold Popa Arthur Marius
3 Int’l Mathematics Project Competition (IMPC) Kazakhstan Silver Serban Teodoroiu
4 The International Mathematics Contest Moldova Gold Popa Arthur
5 The International Mathematics Contest Moldova Bronze Serban Teodoroiu
No Olympiads – Contest Place Awards Full Name 
1 ‘Euro-Asia’ Physics Olympiad Turkey Bronze Munteanu Goldenelian
2 ‘Euro-Asia’ Physics Olympiad Turkey Mention Nicolaie Adrian
3 ‘Euro-Asia’ Physics Olympiad Turkey Mention Ionita Andrei
4 The International Mathematics Contest Turkey Bronze Nitoiu Costin
5 The International Mathematics Contest Turkey Mention Albisor Alexandru