Campanie Umanitară ICHB

“Cred că fiecare dintre noi le mulțumim acestor copii minunați pentru că ne-au arătat cât de frumoși sunt, ne-au făcut să apreciem ceea ce avem și să sperăm că în viitor o să putem să îi ajutăm mai mult decât am făcut-o acum. Ne-au arătat ce inseamnă să fii puternic, să iți dorești să înveți, să iți depășești problemele și greutățile și să te autodepășești. Prin sinceritatea și prin inocența lor ne-au arătat că din pacate ei sunt doar niște victime, dar sunt hotărâți să schimbe acest lucru, vor să rămână la școală, să cunoască și să ajungă oameni mari și muncitori, care să ajute mai departe la rândul lor. Am înțeles ce înseamnă sărăcia și lipsurile, ne-au emoționat aproape până la lacrimi și sunt sigură ca am primit cu toții o lecție, un exemplu de voință și putere și am primit atât zâmbete, cât și lacrimi dureros de sincere ca mulțumire.”