Întâlnire cu absolvenţii ICHB la început de an

În data de 6 ianuarie 2015, aproape 40 de absolvenţi au spus încă o dată “prezent” la reuniunea organizată de Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti.

Foarte mulţi dintre cei care au răspuns pozitiv invitaţiei noastre au studiat sau studiază în prezent la prestigioase universităţi din Statele Unite precum: M.I.T., Harvard, Princeton, Pittsburg, Caltech sau Columbia; sau la universităţi de elită din Marea Britanie precum: Oxford, Cambridge, Manchester, Warwick, Imperial College sau Nottingham.

Atmosfera a fost una foarte caldă, iar în cadrul acestei întâlniri am avut şansa să ne revedem chiar şi cu unii absolvenţi ai promoţiei 2005, cum este Irina Chiriac, sau ai promoţiei 2010 reprezentată de Ciprian Blîndu.

Le mulţumim tuturor celor care au fost alături de noi şi aşteptăm nerăbdători următoarea revedere!

Succes!