FirSTep 2015- un nou succes marca Lumina Instituții de Învățământ

Sute de copii participanți şi aproape 250 de proiecte prezentate – acesta este bilanțul concursului FirSTep din acest an, desfășurat în data de 14 februarie 2015, la International School of Bucharest (ISB).

Competiția, organizată pentru al treilea an consecutiv de către Lumina Instituții de Învățământ,  s-a bucurat de interes din partea elevilor, profesorilor și părinților, iar vizitatorii Firstep au fost încântați de proiectele valoroase expuse la târg de elevii Școlilor Lumina.

Şi de această dată elevii ICHB au adus mândrie liceului lor prin premiile pe care le-au obţinut! Astfel, la categoria Design elevii noştri s-au întors cu două medalii de aur, la categoria Interactive Learning au fost premiaţi cu două medalii de aur, una de argint şi una de bronz, iar la categoria Energy Environment Engineering elevii ICHB au caştigat o medalie de aur, una de argint şi patru medalii de bronz.

Felicitări elevilor participanţi şi organizatorilor!

FirSTep 2015- un nou succes marca Lumina Instituții de Învățământ

Sute de copii participanți şi aproape 250 de proiecte prezentate – acesta este bilanțul concursului FirSTep din acest an, desfășurat în data de 14 februarie 2015, la International School of Bucharest (ISB).

Competiția, organizată pentru al treilea an consecutiv de către Lumina Instituții de Învățământ,  s-a bucurat de interes din partea elevilor, profesorilor și părinților, iar vizitatorii Firstep au fost încântați de proiectele valoroase expuse la târg de elevii Școlilor Lumina.

Şi de această dată elevii ICHB au adus mândrie liceului lor prin premiile pe care le-au obţinut! Astfel, la categoria Design elevii noştri s-au întors cu două medalii de aur, la categoria Interactive Learning au fost premiaţi cu două medalii de aur, una de argint şi una de bronz, iar la categoria Energy Environment Engineering elevii ICHB au caştigat o medalie de aur, una de argint şi patru medalii de bronz.

Felicitări elevilor participanţi şi organizatorilor!

 

 

Studentii Liceului International de Informatica Bucuresti :Chita Radu,Proca Radu si Tiberiu Zulean –
Performante remarcabile incununate cu Aur la FirSTep 2015!