Caştigătorii concursului “Mathematics without borders”

Sesiunea de iarnă a competiţiei internaţionale “Mathematics without borders”, organizată de Asociaţia Pedagogică “Education without borders” din Bulgaria şi de Centrul de Educaţie “Innovation” din Kazakhstan, a luat sfârşit.

La această ediţie au participat nu mai puţin de 14.910 de elevi din 20 de ţări: Azerbaijan, Afghanistan, Brazilia, Bulgaria, Franta, India, Kazakhstan, Libia, Malaysia, Mexic, Moldova, Portugalia, Romania, Rusia, Coreea de Sud, Elvetia, Turkmenistan, Turcia, SUA and Uzbekistan.

Mai jos puteţi urmări lista câştigătorilor de la ICHB:

1.       Cirică Eric Cristian – Medalie de Argint

2.       Crihană Alexandru Ciprian – Medalie de Bronz

3.       Ion Tudor Gheorghe – Medalie de Bronz

4.       Ghiazim Onur – Medalie deArgint

5.       Negulescu Andrei Ionuţ                – Medalie de Aur

6.       Paraschiv Maria Speranţa – Medalie de Argint

7.       Sfetcu Rareş Cristian – Medalie de Aur

8.       Tudorache Ana Maria – Medalie de Aur

9.       Vasile Andreea – Medalie de Bronz

10.   Yuan Fengyuan Elena – Medalie de Argint

Felicitări!