Simulări ale Evaluărilor Naţionale organizate de ICHB!

Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti a organizat în datele de 8 şi 9 aprilie 2015 Simulări ale Evaluărilor Naţionale dedicate elevilor de clasa a-VIII-a.

 

Astfel, în cele două zile nu mai puţin de 700 de elevi de la şcolile din Bucureşti au trecut pragul Liceului Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti şi şi-au testat cunoştintele la Limba Română şi Matematică, înainte de cel mai important examen din viaţa lor de până acum.

Aceste Simulări le vor fi de mare ajutor elevilor şi părinţilor lor pentru a putea întelege care le sunt punctele tari şi punctele slabe la cele două materii de examen şi pentru a-şi putea îmbunătăţi performanţele şcolare în timp util.

Le mulţimim tuturor şcolilor partenere şi părinţilor care au sprijinit acest proiect şi le dorim mult succes elevilor şi de acum înainte!