Vizită la Bucureşti a premianţilor de la Lumina Math

În perioada 7-9 aprilie, Liceul Teoretic Internaţional de Informatică Bucureşti o excursie gratuită în Capitală premianţilor de clasa a-VIII-a de la competiţia Lumina Math.

Astfel, cei 30 de elevi proveniţi din diferite oraşe ale ţării precum: Gaeşti, Braşov, Buzău, Călăraşi, Focşani, Alexandria, Dorbeta Turnu Severin, Petrila şi Târgu Mureş, au avut parte de o serie întreagă de activităţi recreative dar şi educative.

Ei au avut parte de vizite la muzee, campionate de Playstation şi Laser Max, precum şi de o vizită la Institutul Naţional de Cercetare şi Dezvoltare pentru Inginerie Electrică şi de Simulări ale Evaluărilor Naţionale la Limba Română şi Matematică.

Sperăm că atât doamnele profesoare care i-au insoţit cât şi toţi elevii participanţi au avut parte de o şedere cât mai placută în Bucureşti şi îi aşteptăm cu drag să revină!