MATEI CELEA ŞI-A APĂRAT TITLUL

Matei Celea – elev la clasa a IX-a F şi-a apărat din nou titlul. Titlul de campion naţional şi în urmă cu o săptămână şi pe cel de campion european la karate traditional (fudokan). S-a întors din Italia (Napoli) cu medalia de aur şi cupa la proba de kumite, categoria cadeţi, dar şi cu o medalie de bronz la proba de fukugo.

Însă Matei şi-a mai apărat încă un titlu în acest an, aflat abia la început: cel de olimpic national. Pe 15 aprilie a mers la Buzău unde a avut loc Olimpiada Naţională de Astronomie şi împreună cu colegii lui de clasă a adus de acolo rezultate foarte bune.

Să-i ţinem pumnii în continuare pentru că mai are şi Olimpiada de Ştiinţe pentru Juniori (in mai), iar apoi, pentru luna octombrie, este deja calificat la Campionatul Mondial de Karate care se va ţine la Soci (Rusia)!