Ceremonia de Absolvire a promoţiei 2015

O nouă generaţie de elevi şi-a încheiat studiile la ICHB şi astfel, în seara de 27 mai 2015, ne-am reîntâlnit cu toţii cu emoţiile unei noi Ceremonii de Absolvire.

A fost o seară magică, plină de surprize plăcute atât din partea elevilor cât şi din partea domnilor profesori. Band-ul ICHB a oferit un recital demn de nişte muzicieni profesionişti, trecând printr-un repertoriu divers de piese rock şi pop, vocile elevilor Alexandru Saru, Mădălina Tehrani şi Maria Călin au emoţionat sala până la lacrimi, iar dansul surpriză pregătit de clasa a-XII-a D ne-a reamintit ce înseamnă cu adevărat exuberanţa adolescenţei.

Nimic nu a putut eclipsa însă emoţia şi melancolia discursurilor ce au fost rostite de reprezentanţii elevilor, de domnii profesori şi domnul director.

Le dorim absolvenţilor noştri să aibă parte de tot ceea ce este mai frumos în viaţă şi le urăm mult succes la examenul de Bacalaureat care se apropie!