Elevii ICHB premiaţi la competiţia “Tinerii dezbat”

    Echipa clubului de dezbateri a Liceului Internațional de Informatică București  s-a clasat pe locul I la competiția regională „Tinerii dezbat” care a avut loc în perioada 30-31 mai . Membrii echipei: Andrei Negulescu ( IX D) , Radu Răzvan Octavian (X F) si Badea Mihăiță ( XI E), coordonați de prof. David Elena , au găsit cuvintele cele mai convingătoare pentru cauzele pe care le-au susținut: „Copiii cu dificultăți de învățare ar trebui integrați în învățământul de masă” și „Ar trebui introduse măsuri de toleranță zero împotriva violenței în școli”. Am fost onorați să dezbatem cu echipe foarte bine pregătite din București , dar și din provincie  și fiecare întâlnire cu aceste echipe valoroase ne-a ajutat să ne perfecționăm. Urmează o perioadă de pregătire susținută pentru etapa națională, care va avea loc la Miercurea Ciuc, 12 – 14 iunie.