ANUL SCOLAR 2015-2016 ADUCE SUFLU DE PROSPETIME SI NOUTATE

Dragi elevi si parinti,
 
Anul scolar 2015-2016 vine cu un Campus nou in care totul este  luminos,  bancile isi asteapta elevii pentru clipele de studiu, emotiile si nerabdarea de a dobandi cat mai multe informatii interesante, ferestrele mari sunt pregatite sa lase gandurile si visele sa prinda aripi, o curte spatioasa invaluita in arome de lavanda si trandafiri, terenuri de football si basket pentru recreere si destindere. De asemenea, laboratoare spatioase de fizica si chimie sunt echipate pentru cele mai interesante si noi experimente, asemenea si laboratoarele de informatica si nu in ultimul rand laboratoare de limbi straine moderne, adevarate crampeie din tinuturi indepartate, incarcate de istorie, cultura si civilizatie gata sa creeze o frumoasa trecere spre tinuturi misterioase.
 
Va asteptam cu mare drag sa incepem un nou an scolar, un nou drum intr-o locatie unica, noul Campus situate pe strada Balta Albina.