Wilmark în vizită la ICHB!

Elevii de la ICHB au avut parte astăzi de vizita inedită a celebrului dansator columbian Wilmark!

 

Vesel și plin de umor ca întotdeauna, Wilmark le-a împărtășit elevilor câte ceva din experiența sa de viață, le-a povestit despre cum drumul pe care ți-l propui nu este întotdeauna același cu cel pe care îl urmezi, despre importanța profesorilor, a familiei și a prietenilor în devenirea fiecăruia și despre cum pasiunea pentru artă și pentru dans se poate transforma într-o carieră de succes.

 

Spre bucuria elevilor pasionați de Limba Spaniolă și de cultura Sud-Americană, vedeta TV le-a adresat câteva cuvinte și i-a provocat la o discuție în această limbă.

 

 

La final, Wilmark a făcut chiar și o demanstrație live de Salsa, arătându-le elevilor câteva mișcări de bază ale acestui dans.