CONCURSUL BRIGHT SPEAKERS IA AMPLOARE

Daca prima editie a concursului Bright Speakers a reunit trei scoli private si a doua editie a reunit sapte scoli private, cea de-a treia editie a concursului a adus impreuna aproape toate scolile private si de stat din Bucuresti. A fost un eveniment amplu, cu 205 elevi care au evoluat pe scena si ne-au incantat cu discursurile lor si cu alti 200 de spectatori, parinti, directori de scoli si profesori.

Editia din acest an a fost organizata de Inspectoratul Scolar al Municipiului Bucuresti impreuna cu Liceul Teoretic International de Informatica, iar finala concursului a avut loc sambata, 12.12.2015, in cadrul Universitatii Lumina. 

La sectiunea claselor 9-12, limba romana, elevii nostri Emma Chirlomez si Stefan Codreanu au obtinut Mentiunile 3 si 5, iar la sectiunea in limba engleza Radulescu Rares a obtinut Mentiunea 2.

Felicitari tuturor!