Proiectul Antidrog !

Așa cu v-am obișnuit, în Liceul nostru lanțul Proiectelor educative și științifice nu se întrerupe niciodată, iar ziua de vineri 29 ianuarie 2016 a adus în prim-plan cea de-a doua etapă a Proiectului Antidrog, condus și promovat de elevii claselor a-X-a. Acest Proiect menit să tragă mari semnale de alarmă asupra consumului de droguri în rândul tinerilor și a consecințelor nefaste a fost inițiat încă de anul trecut de domnul profesor Fahretin Arslan și coordonat în prezent de domnul director Iusein Ervin și doamna profesoară Gabriela Biriș. 
Astfel, elevii claselor a -IX-a invitați la această prezentare au participat activ cu întrebări și comentarii, iar documentarul de la finalul prezentării cu siguranță i-a emoționat și i-a făcut să înțeleagă și să conștientizeze consecințele consumului de droguri în plan social.