Vizita Oxford International Group

Ziele acestea am avut deosebita onoare de a primi in vizita la ICHB, sub coordonarea doamnei profesoare Nicoleta Văcăreșteanu, pe dl. Paul Hurcombe -Business Development Director si dna Linda Sandberg-Recruitment Manager de la Oxford International Group din Marea Britanie; Dna Anamaria Radu-Marketing Manager si Dna Teodora Raducanu – Secondary Education Coordinator de la INTEGRALEDU – Bucuresti- ne-au prezentat programul British English Olympics (BEO) care ofera elevilor de liceu din intreaga lume oportunitatea de a participa la concursuri in limba engleza (debate; power point presentations; drama contest; best song performance; mystery challenge, etc) ce vor fi organizate in campusurile scolare si alte locatii educationale din UK anul viitor pe o perioada de doua saptamani.

Le multumim pentru vizita si speram intr-o colaborare cat mai fructuoasa!