Stelele Matematicii 2016

In data de 18 decembrie 2016, Liceul Teoretic International de Informatica Bucuresti, in parteneriat cu Societatea de Stiinte Matematice din Romania, organizeaza editia a X- a a concursului “Stelele Matematicii”, care va avea loc in incinta sediului ICHB din strada Balta Albina, nr.9, sector 3, Bucuresti. Competitia se adreseaza elevilor claselor VII-XII, olimpici la matematica. Se vor desfasura doua probe de tip baraj IMO/OBMJ pentru juniori, respectiv pentru seniori. Va invitam sa va inscrieti pana la data de 12 decembrie 2016 completand formularul de mai jos. Se vor acorda medalii de aur, argint si bronz celor mai buni dintre participanti. Pentru alte detalii, va rugam sa ne contactati la adresa de email stelele.matematicii@ichb.ro
Va asteptam cu drag!

https://goo.gl/forms/rf6taurBduqbgd0G3