Vizita absolventi ICHB

Unicitatea Liceului International de Informatica Bucuresti este data de relatia profesorilor cu elevii si absolventii sai. Nu doar parintii, ci chiar elevii au recunoscut ca niciun alt liceu din tara nu pastreaza atat de vii amintirile din cea mai frumoasa perioada a vietii, cea a liceului.
Astfel, dl profesor Salih Chatzi Chousein, Director Alumni si domnul profesor Iusein Ervin, Director Educational au fost, in perioada 30 noiembrie-5 decembrie 2016, in Anglia si au vizitat 50 de absolventi din Bristol, Cardiff, Bath, Southampton, Portsmouth, Oxford, Cambridge, Warwick, Manchester si Liverpool, au imortalizat momentele pline de emotie in zeci de fotografii si au depanat la un ceai cele mai frumoase amintiri.
Toti absolventii au fost atat de fericiti si emotionati de vizita, caci nicaieri nu-i ca acasa, iar domnii profesori au venit cu tolba plina de amintiri si salutari de la cei dragi.
Le multumim din suflet elevilor nostri pentru primirea calduroasa si timpul acordat. Le dorim mult succes si ii asteptam cu mare drag acasa!