Rezultate notabile la limba engleza!

Ioana Oprea este eleva in clasa a IX-a, clasa cu profil olimpic. Ioana s-a calificat la Olimpiada Nationala de Limba Engleza, obtinand locul al 5-lea pe tara. “Mi-am descoperit pasiunea pentru limba engleza inca din gimnaziu si de atunci a devenit o preocupare permanenta. Premiul este rezultatul multor ani de studiu. Am reusit sa ajung la etapa nationala a olimpiadei si ma bucur sa spun ca a fost o experinta interesanta si un prilej de a intalni si alte persoane de varsta mea, de asemenea pasionate de limba engleza”, ne spune Ioana.
Rares Calota, elev din aceeasi clasa, se numara printre cei 15 semifinalisti ai concursului national Shakespeare School Essay Competition, eseul lui fiind selectat dintr-un numar de aproximativ 4000 de eseuri creative. Acesta a intrat in finala pentru castigara unei tabere in Marea Britanie.
http://www.shakespeare-school.ro/semifinalistii-2016-shake…/

Felicitari Ioana si Rares! Felicitari si doamnei profesoare de limba engleza care a coordonat aceste pregatiri, Georgescu Catalina