O poza cat o mie de cuvinte….

Deschiderea Olimpiadei internaționale de matematică- Cluj Napoca 2018
Anul acesta Liceul Internațional de informatică Bucuresti reprezentat de Radu Iacob, Mihnea Doica, Ionuț Nicolae si Antonie Ciocan si Liceul Internațional de informatică din Constanta reprezentat de Edis Memiș se bucura de un succes răsunător: trimite 5 elevi din 6 la Olimpiada internațională de matematică, IMO 2018. Un alt membru important al echipei este Ciprian Bonciocat de la Colegiul național Tudor Vianu.
În haine de gală si plini de emoție alături de domnul președinte, echipa României a fost ca de obicei la înălțime.
De maine, timp de doua zile sa le tinem pumnii acestor elevi minunati si sa le dorim sa fie pe cea mai înalta treapta a podiumului!
Mult succes celor 6 elevi minunati, România va fi reprezentată la cote maxime!