Concursul Stelele Matematicii 2018

In data de 8 decembrie 2018, Liceul Teoretic International de Informatica Bucuresti, in parteneriat cu Societatea de Stiinte Matematice din Romania, organizeaza editia a XII- a a concursului Stelele Matematicii, care va avea loc in incinta sediului ICHB din strada Balta Albina, nr.9, sector 3, Bucuresti. Competitia se adreseaza elevilor claselor VII-XII, olimpici la matematica. Se vor desfasura doua probe de tip baraj IMO/OBMJ pentru seniori, respectiv pentru juniori. Va invitam sa va inscrieti pana la data de 5 decembrie 2018 completand formularul de mai jos. Se vor acorda medalii de aur, argint si bronz celor mai buni dintre participanti. Pentru alte detalii, va rugam sa ne contactati la adresa de email stelele.matematicii@ ichb.ro
Programul “Stelele Matematicii 2018”
8:30 – 8:45 – intrarea participantilor in salile de concurs
9:00 – 13:30 – desfasurarea probei de concurs
13:30 – 14:30 – masa de pranz asigurata de catre ICHB pentru cei care bifeaza aceasta optiune in formularul de inscriere
14:30-18:00 – activitati si concursuri sportive in sala de sport
18:00-19:00 Cocktail petrecere in cadrul receptiei liceului
19:00: festivitatea de premiere
Va asteptam cu drag!