Continuam activitatile de voluntariat in preajma Sarbatorilor Pascale

„Întrebarea cea mai stringentă și importantă a vieții este: ce faci pentru ceilalți?” Dr. Martin Luther King Jr.

Pe data de 4 aprilie 2019, in cadrul programului ’’4/4 pentru prieteni’’ demarat in fiecare an de Ambasada SUA in Romania alaturi de American Council for International Education, elevii clasei XI C de la Liceul Teoretic International de Informatica Bucuresti au adus putina lumina in ochii copiilor de la Asociatia pentru Evolutie Rotas din Tunari, Judetul Ilfov. Cu multa caldura si compasiune in suflet elevii nostri, alaturi de doamnele profesoare Ionescu Cristina si Vacaresteanu Nicoleta, au pregatit cate un pachet cu mincare, haine si jucarii pentru fiecare familie in parte. Copiii ne-au primit cu bratele deschise, cu fetele luminate de zambete, nerabdatori sa deschida pachetele pline de surprize. Am promis ca o sa revenim aici, avind multumirea in suflet ca am putut sa ajutam acesti copii minunati cu suflete pline de iubire.