Olimpiada nationala de Astronomie si Astrofizica 2019

Cat de speciali sunt elevii nostri se vede in aceasta poza…o poza cat o mie de cuvinte care transmite nu doar emotia si bucuria rezultatelor extraordinare obtinute, dar si seninatatea, increderea si prietenia dintre ei, o legatura care va dura o vesnicie. Alaturi de ei, la premiere a venit sa- i felicite absolventul nostru, olimpic la fizica si astrofizica, Silviu Predoi, acum student in Franta, la Paris, se pregateste sa intre la Universitatea Politehnica de top, Ecole Polytechnique. Iata inca un exemplu ca elevii ICHB raman o FAMILIE!
Felicitari dragi elevi:
Medaliati cu AUR: Ardeleanu Cristian (clasa a-IX-a); Iosif Theodor (clasa a-XI-a); Rosca Vlad (clasa a-XII-a)- calificati si in LOT
ARGINT: Dragulescu Stefania (clasa a-X-a); Mihaitoaia Cayus (clasa a-IX-a); Vasile Mihai (clasa a-XI-a) – calificati in LOT
Avadanei Radu (clasa a-X-a); Vlad Ariana (clasa a-XI-a); Grozavescu Rares (clasa a-XII-a)
BRONZ: Goia Andreea (clasa a-IX-a); Stelea Ioana (clasa a-XII-a)
MENTIUNE DE ONOARE: Burlacu Eduard (clasa a-X-a); Iordache Razvan (clasa a-IX-a)

Le multumim din suflet ca inca ne dezvaluie misterele Universului si ne aduc stelele mai aproape.