Olimpiada Balcanica de Matematica 2019

În perioada 30 aprilie – 5 mai 2019 s-a desfăşurat în Chișinău, Moldova, a 36-a Olimpiadă Balcanică de Matematică (BMO 2019).

Medaliile de aur au fost obţinute de Edis Memiș (Liceul Internaţional de Informatică din Constanţa) și Leon-Roland Bălan-Tribus (Liceul Internaţional de Informatică din București – pregatit de dl prof. Vacariu Victor) iar cele de argint de Darius-Cristian Lazea (Colegiul Naţional „Gheorghe Şincai” Baia Mare), Sebastian Mihai Şimon (Liceul Internaţional de Informatică din București- pregatit de dl prof Flavian Georgescu), Dragoș Crișan (Colegiul Naţional „Emil Racoviţă” Cluj Napoca) și Sergiu Ionuţ Novac (Colegiul Naţional “C.Brediceanu” din Lugoj).

Ii felicitam pe elevii nostri si pe domnii profesori pregatitori:
Vacariu Victor si Georgescu Flavian.
Mult succes in continuare!