Interviu Speranta TV

Am avut placerea ca 4 dintre elevii nostri, elevi olimpici, sa acorde cate un interviu postului Speranta TV.
Multumim Ioanei Stelea, lui Iacob Radu, Teodorei Stan si lui Dolteanu Stefan pentru cuvintele frumoase si pe dvs va invitam sa ii urmariti accesand link-urile de mai jos!

Emisiunea “IQ de România” își propune realizarea a 100 de interviuri la sărbătorirea a 100 de ani de la Marea Unire. Prin aceste interviuri cu o durată de 25-28 de minute vor fi aduși în lumina reflectoarelor liceeni remarcabili din toate cele trei mari zone istorice ale României: Muntenia, Moldova, Transilvania. Se va încerca o reprezentare diversificată a domeniilor în care respectivii tineri excelează: științe reale, științe umaniste, arte, sport, voluntariat, etc.

Emisiunea este difuzată la Speranța TV:
– vinerea, de la 17:00
– duminica, de la 13:00 (redifuzare)

Postul Speranța TV poate fi urmărit live aici:
http://www.sperantatv.ro/urmareste-live/

Arhiva poate fi consultată aici:
http://www.sperantatv.ro/…/catego…/arhiva/iq-de-romania-100/